Open Mic

Open Mic je koncert zvláštního druhu zaměřený na originální tvorbu písničkářů. V hlavní roli je autorská píseň v jednoduché interpretaci člověka na pódiu. Na pódium může vstoupit každý, kdo chce představit svou tvorbu.

Obvykle se večery Open Mic pořádají v kavárně, čajovně nebo v baru, kde se na pódiu střídají hudebníci nebo zpěváci a hrají jednu až tři písničky. K dispozici je krátký přesně ohraničený čas a mikrofon, kterého se může zmocnit, kdokoli chce prezentovat své umění. Ať už se jedná o píseň, skladbu, recitativ. Během večera se může vystřídat klidně 10 nebo 30 účinkujících a mohou to být slavní a zkušení i začínající hudebníci.

Nesoutěží se v tom, kdo je lepší. Hrají se převážně skladby autorské, zpívané v jakémkoliv jazyce, žánr nerozhoduje. Publikum tvoří přísedící v kavárně a pozvaní přátelé a známí. Rozmanitost večera nabízí neopakovatelnou kulturní podívanou a autentický kontakt publika s neznámými i slavnými interprety.

Open Mic staví na osvědčeném newyorském modelu Greenwich Village šedesátých let, kterým prošlo množství písničkářů od bezejmenných zpěváků až po osobnosti světové úrovně, jako například Bob Dylan, Paul Simon nebo Richie Havens.

 

Open Mic je

  • Pro písničkáře: možnost krátkého veřejného vystoupení!
  • Pro posluchače: neopakovatelná příležitost spatřit neslýchané!
  • Pro majitele kavárny, čajovny, baru či klubu: možnost nabídnout lidem vedle vlastní nabídky i kulturní zážitek!

 

Kam na večer Open Mic?

Podívejte se na aktuální přehled termínů a míst

 

 

Aktuální informace v kalendáři.

Přidejte svoji akci do kalendáře a nechte se najít!

Pin It on Pinterest