Poetický večer v rámci projektu Pomáháme poezií

Datum: 30.05.2018
Čas: 19:30 - 22:00

Místo konání
Božská lahvice, Italská 13, Praha 2

Kategorie:


Další poetický večer v rámci projektu Pomáháme poezií. Večer je pojatý jako otevřená scéna, to znamená, že každý může vstoupit na jeviště a představit svou tvorbu. Komorní atmosféra kavárny a bezprostřední kontakt s publikem pomůže Vašim básním letět. Pokud se přihlásíte předem, zajistíte si prostor na jevišti pro svých 15 minut slávy.

Pro publikum nabízí večer příjemnou zážitkovou atmosféru, setkání se současnou básnickou generací, odpočinek u dobrého vína, nové objevy, přátele a inspiraci velkou jako vesmír.

Finanční výtěžek bude darován na projekt Konta BARIÉRY – SenSen – Senzační Senioři, který mimo jiné podporuje čtení seniorů v mateřských školách.

 

Program

 

Joys From Lost

https://www.facebook.com/joysfromlostcz/
https://www.youtube.com/watch?v=xeqBIp7q0Zc

Dvojice Joys from Lost je z Olomouce.
Zpěvačka Anička má zkušenosti z křesťanských kapel, ve kterých dříve působila a zpěvák a kytarista Dawey hraje v rockových kapelách. Dohromady se hudebně dali během buskingu v historickém centru Verony a po návratu domů začali koncertovat spolu. Hrají rockovou muziku, která sem tam vybočí k popu nebo southern rocku. 

 

1. Zolli (Jolana Hempelová)

2. Mikoláš Štrajt
na internetech známý jako Severák – bývalý básník a budoucí filmař / předstírá, že je fotograf / v zimě hraje loutkové divadlo a v létě provází po Praze / píše, aby se nezbláznil.

3. Pája Borská
Pája Borská je z Brna, ale nyní je v Praze. Píše krátké poetické texty bez názvu a s názvem. Má ráda smutné a stručné, ale hutné básníky a krajinu po dešti. Studuje bohemistiku. 

4. Andy Koudelková
Žije na vesnici kousek za Prahou a studuje na obecném gymnáziu v Brandýse nad Labem. Většinu času ale tráví v Praze, kde se věnuje svým oblíbeným činnostem – vysedáváním u kafe či vína s knihou (preferuje klasiku) a navštěvování divadel.
Píše již odmala – když byla mladší, několikrát se umístila v literární soutěži – ač se její poezie a tvorba obecně s věkem měnila. Začala s dětskými rýmovanými básněmi a nyní jsou její básně tvořeny převážně z kratších textů, které pojednávají o jejím rozpoložení a dojmech ze společnosti kolem.

 

 

 

 

Program večera je tvořen a doplňován průběžně.

Kontakt: Lenka Šumanová; sumanova@post.cz

Web: Pomáháme poezií

 

Pin It on Pinterest