Poetický večer v rámci projektu Pomáháme poezií

Datum: 01.03.2018
Čas: 19:30 - 22:00

Místo konání
Kavárna U Božího mlýna, Salmovská 15, Praha 2

Kategorie:


Další poetický večer v rámci projektu Pomáháme poezií. Večer je pojatý jako otevřená scéna, to znamená, že každý může vstoupit na jeviště a představit svou tvorbu. Komorní atmosféra kavárny a bezprostřední kontakt s publikem pomůže Vašim básním letět. Pokud se přihlásíte předem, zajistíte si prostor na jevišti pro svých 15 minut slávy.

Pro publikum nabízí večer příjemnou zážitkovou atmosféru, setkání se současnou básnickou generací, odpočinek u dobrého vína, nové objevy, přátele a inspiraci velkou jako vesmír.

Finanční výtěžek bude darován na projekt Konta BARIÉRY – SenSen – Senzační Senioři, který mimo jiné podporuje čtení seniorů v mateřských školách.

 

Vystoupí

Jako hudební host se představí:

ADAM VOSTÁREK

https://bandzone.cz/helsing
Adam není na naší scéně žádným nováčkem, protože v uplynulých večerech nám představil svůj poetický um. Tentokrát nás poctí hudbou.

1) Roman Sukdolák 

https://metafyzickeelegie.blogspot.cz/
student na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze, kde se zabývá filosofií, filosofickou antropologií a okrajově i dalšími společenskými vědami. Formy textů pro jeho METAFYZICKÉ ELEGIE jsou inspirovány poezií prokletých básníků (Ch. Baudelairem), pohádkami Oscara Wilda ale i klasickými filosofickými díly, které však pomáhají formovat především obsah jednotlivých básní či kritických úvah. Do jisté míry v jeho umělecké tvorbě naleznete ideje založené na filosofických koncepcích Immanuela Kanta, Jeana Jacquesa Rousseaua či Friedricha Nietzscheho, ale jsou zde patrné také prvky platonismu, či vliv osvícenství. Kromě psaní se od šesti let věnuje hře na klávesy a na gymnáziu zpíval ve sboru.

2) Zolli (Jolana Hempelová)

https://www.pismak.cz/index.php?data=user&id=448

Zolli už prý básně nepíše, ale občas pořádá autorská čtení pro své kamarády a známé. Publikuje na známém literárním portálu Písmák.cz.

3) Natálie Dočekalová

Již po několikáté se nám představí jednadvacetiletá Natálie Dočekalová, která nás poctí svým cynismem a vytříbeným poetickým stylem. 

4) Blondýna
https://bandzone.cz/blondyna 
Svými roztomilými básnickými miniaturami, osobitým humorem a krásnými vlasy, nás přijde uchvátit slečna Blondýna. 

5)  Miroslav Jisl

https://www.liter.cz/autor-info-123142

Miroslavovi je 29 let, studoval pedagogiku a životní prostředí a momentálně pracuje jako zahradník. Se psaním začal někdy na gymnáziu, ale většinu toho vytvořil až v posledních letech. Kromě psaní básní a textů, které jako kytarista většinou i zhudební, se občas věnuje i focení, tvorbě obrázků a různých výtvorů ze dřeva, kovu apod. Svou tvorbu prezentuje na literárním portálu: Liter.cz 

6) Přemysl Krejčík
https://www.kosmas.cz/autor/52066/premysl-krejcik/ 

Přemysl Krejčík je prozaik, básník a šéfredaktor literárního časopisu Partonyma. Aktuálně působí jako doktorand na Univerzitě Pardubice. Napsal čtyři samostatné knihy, podílel se na jednom kolektivním románu vzniklém na veřejnosti za 72 hodin a v loňském roce edičně připravil antologii nejlepších básníků publikujících v Partonymě. Na letošní podzim je v plánu jeho první odborná kniha a postupně připravuje nový román. Jeho knihy je možné sehnat například zde: https://www.kosmas.cz/autor/52066/premysl-krejcik/

7) Aneta Plšková

Anet pochází z Hradce, ovšem nyní studuje a pracuje v Pardubicích. Vydala své básně v různých časopisech od Hostu až po Protimluv. Je redaktorkou a zástupkyní šéfredaktora literárního čtvrtletníku Partonyma. Aktuálně připravuje básnický debut s názvem Zlom ruce za vaz

 

8) Vladimír Faun 

Kontroverzní básník, který dokáže zaujmout jak svým výstupem tak i neobyčejným obsahem básní. 

 

 

Program večera je tvořen a doplňován průběžně.

Kontakt: Lenka Šumanová; sumanova@post.cz

Pin It on Pinterest