Open Mic na cucky #24

Datum: 13.02.2018
Čas: 19:00 - 22:30

Místo konání
Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, Olomouc

Kategorie:


Pravidelné setkávání (nejen) písničkářů. 

Program

Lada Šimíčková + Ivo Cicvárek

Jako hlavní hosté vystoupí zpěvačka a básnířka Lada Šimíčková a klavírista a kytarista Ivo Cicvárek. Brněnská dvojice, která kombinaci šansonu, současné akustické hudby a jemné elektroniky doplňuje poetickými texty. V červnu 2017 jim vyšlo nové album Soukromé písně (Indies Scope), které se opírá o plný kapelní zvuk a navazuje na předchozí a kladně přijaté CD Hotel v tiché ulici (2012). 

Jejich loňská deska opět pracuje s tichými náladami, intimními příběhy a akustickými barvami. Objevují se v ní motivy pohybu, radostné road movie i soukromé písně, která „pluje, kam chce plout“ a je vysloveno přání, aby nekončila „v propasti času“. „Cédéčka hodně poslouchám v autě a odrazilo se to podvědomě také do několika písní na desce, které zachycují zvláštní náladu, jakou rozmazaná okolní krajina ve spojení s hudbou může mít,“ uvedla k aktuálnímu albu Lada Šimíčková.
http://www.ladasimickova.cz/

 

Taaten

Pod seversky znějícím názvem se skrývá mladá olomoucká partnerská i hudební dvojice, která spolu vystupuje od loňského roku. V jejich tvorbě se mísí osobitá poetika zpěvačky Kláry Slavíčkové a nápaditá kytarová aranžmá Aleše Macenauera. Toho mohou znát diváci olomouckého Open Micu na cucky také pod pseudonymem Zapomělsem, se kterým vystoupil na jednom z předcházejících písničkářských večerů.
https://taaten.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/taatenkapela

Nosláva

Rozhodl se hudební bariéru překonat poměrně pozdě. Přesně to bylo někdy před pěti lety, v pozdních odpoledních hodinách. V současnosti se nejspíš písničkář snaží tento deficit dohnat a tak za loňský rok vydal hned dvě alba (Láska má uši a Chemlonové srdce) a letos na ně hodlá navázat dalšími poeticko-hudebními počiny. Miluje drobné sladkosti a nebrání se, když mu někdo něco přinese. 
https://www.noslava.cz/


Vstupné: 100 korun

“Kdo naslouchá, přijde.” 
Více na: https://www.facebook.com/openmicnacucky

Pin It on Pinterest