Jimmi Bozeman & Lazy Pigs

nahrávám mapu....

Datum: 15.07.2020
Čas: 19:00

Místo konání
Klášterní zahrada, Klášterní 1 , Broumov

Kategorie:


Americký písničkář, autor textů i hudby, pochází z malého města Lake Charles v Louisianě. Byla to odedávna křižovatka mnoha hudebních žánrů – černošského (jižanského) blues, zideco, apalačského cajun irských přistěhovalců, country, hillbilly, western-swingu a dalších. Hudba Jimmyho Bozemana je všemi těmito žánry výrazně ovlivněna. Na své třicetileté cestě za hudbou procestoval kus světa – z Louisiany do Texasu a přes Mexiko a Řecko až do Prahy, kde se v roce 1991 usadil.

Písničkář Jimmy Bozeman je příkladem generace nezávislých amerických hudebníků 70.let. Hlavní síla jeho příběhů tkví v osobním prožitku a poznání. Hvězdnou sestavu jeho doprovodné kapely tvoří muzikanti s letitou hudební praxí, houslista Pepa Malina (Malina Brothers), kytarista Jakub Racek (Plavci), kontrabasistka Svatka Hlávková  Štěpánková (The Amplified Acoustic Band) a bubeník Tomáš Vokurka (Ivonne Sanchez aj.). Jimmy Bozeman natočil již sedm alb. Nejnovější nese název Old, New and in Between.

Vstupenky  

 

Letní koncert ArtCafé Openair pořádá Klub přátel umění ArtCafé, což je platforma otevřená široké veřejnosti a příznivcům umění. V rámci ArtCafé, které našlo své prostory v improvizované kavárně vytvářené v Kreslírně bývalého klášterního gymnázia, je realizován celoroční program středečních podvečerů převážně s hudbou. Těžištěm programu je jazz a blues, ale i koncerty klasické, kvalitní střední proud, crossovery a zajímavé experimenty.

 

Pin It on Pinterest