Jan Řepka & Eliška Sýkorová / Koncert

Datum: 06.01.2018
Čas: 21:00 - 23:00

Místo konání
Kraft, Pospíšilova 281, Hradec Králové

Kategorie:


Cyklo-pojízdní zpěváci Eliška Sýkorová a Jan Řepka. Harmonika a kytara. Stovky kilometrů v nohách plné brašny cédéček, písně tklivé i veselé, z domova i ze světa. 

Dva čeští cyklotrubadúři zavítají po šesti letech do Hradce Králové, kde v rámci festivalu Cyklocestování povypráví o své letní Slovenské cyklotúře 2017, promítnou velmi barvité fotky a videa a od 21 hodin odehrají asi hodinový recitál v klubu Kraft. 

Vstup pro účastníky Cyklocestování zdarma:
http://www.cyklocestovani.cz/festival-cyklocestovani/

Jan Řepka

Písničkář klasického střihu (kytara, harmonika, folkové kořeny) i průkopnických cest (cyklotúry, domácí koncerty, zahraniční turné). Během osmiletého působení v duu Nestíháme vydal dvě alba a absolvoval více než 500 koncertů; od roku 2010 vystupuje sólově. Vlastní repertoár prokládá věrně přeloženými písněmi svých slavnějších předchůdců (Donovan, Bob Dylan, R.E.M., Paul Simon), a zosobňuje tak pokračující tradici autorské písně. Za antologii 36 písní švýcarského písničkáře Maniho Mattera byl na jaře 2017 nominován na žánrovou cenu Anděl.

Eliška Sýkorová

Písničkářka s harmonikou a s piánem, které nechala doma. Ráda vylétá do cizích krajů, odkud si obvykle přináší nové příběhy, nápěvy a verše (Indie, Francie, Skandinávie). Hraje písně skočné i teskné, zpívá o cestách do daleka i do sebe. Debutovala v roce 2013 albem Vlaštovky. Vedle sólových koncertů interpretuje francouzský šanson se skupinou Chouette [šuet]. 


www.janrepka.cz
www.eliskasykorova.cz

Pin It on Pinterest