Jan Řepka & Carlos Greull

Datum: 24.11.2018
Čas: 20:00 - 22:00

Místo konání
Kaštan - scéna Unijazzu, Bělohorská 150, Praha

Kategorie:


Písničkář Jan Řepka v doprovodu švýcarského klavíristy Carlose Greulla a písně Maniho Mattera, česky i bernsky, s kytarou i s pianem, civilně i kabaretně.

Carlos Greull působil v Anglii, Německu, Rakousku a nyní je doma ve Švýcarsku. Byl hercem, publicistou i operním pěvcem a vyprovokován Řepkovými překlady písničkáře Materra se navrací k písním.

Švýcarský šanson v podání nezvyklé dvojice trubadúrů. Zážitek pro milovníky starých německých dialektů, překvapivého humoru a filozofie všedního dne.

Mani Matter (1936–1972) patří k nejvýznamnějším švýcarským písničkářům. Napsal více než 70 písní, vyznačujících se minimalismem, vtipem, kterým odkrývá absurditu, nahodilost a tragiku lidské existence. 

Překladem Matterova díla se Řepka zabýval od roku 2008, předloni na podzim vydal antologii Rozjímání o sendviči (2016). Jejím obsahem je 36 písní Maniho Mattera, v bookletu texty v obou jazycích a související reálie. Album bylo vyhlášeno Albem desetiletí (Tais Awards 2016) a v anketě žánrového e-zinu Folktime se z 57 nominovaných novinek roku 2016 umístilo na 1. místě.

Zajistěte si včas vstupenky na portálu smsticket.cz

 

 

 

Pin It on Pinterest