Je tady nová soutěž pro písničkáře

Kulturní prostor Citadela vyhlašuje soutěž pro začínající písničkáře. Vybraní interpreti dostanou možnost veřejného vystoupení a vítěz si natočí studiové CD. Soutěžní přehlídka je zde přitom jen záminkou pro příjemnou možnost setkání se zajímavými lidmi.

Studio Citadela je malý prostor v centru Prahy, který funguje již více než 20 let. Studio zahrnuje kavárnu, ateliér a sál s kapacitou 60 lidí, kde se převážně hraje divadlo, tančí, zkouší zde divadelní soubory a je domovským přístavem Bohnické divadelní společnosti.

Od září 2018 se produkce studia rozhodla rozšířit činnost o hudební večery, literární večery a projekce filmů. Tak vznikla myšlenka OFF AIR – soutěžní přehlídky začínajících písničkářů.

Písničkářská scéna se díky technologiím i díky vývoji vkusu v poslední době razantně proměňuje. Citadela nabízí prostor jakékoli formě písničkářství a osobní autorské výpovědi.

Soutěž písničkářů OFF AIR

Z přihlášených interpretů a interpretek bude vybráno 12 lidí, kteří se spolu v rámci hudebních večerů v Citadele utkají. Utkání bude probíhat formou „souboje“ ve dvojicích systémem KO. Dvojice budou vybrány losem.

Na konci každého večera bude publikum hlasovat o vítězi. Po šesti večerech tak zůstane šestice semifinalistů. V následných třech večerech stejným způsobem vznikne trojice finalistů, kteří se sejdou na finálovém večeru. Z nich pak vzejde jeden vítěz.

Deset soutěžních večerů proběhne v termínech 7.9., 5.10., 9.11., 7.12. 2018 a následně 11.1,. 8.2., 8.3., 12.4., 17.5. a finálový večer 14.6. 2019.

Tři vybraní soutěžící tedy v Citadele odehrají minimálně tři večery, další příležitosti k vystoupení může přinést nabídka pro samostatné koncerty v rámci programu Citadely.

 Vítězi Citadela vydá v roce 2019 autorské CD. Všechny podrobnosti spolupráce Citadely a interpretů OFF AIR budou smluvně upraveny před začátkem přehlídky. 12 interpretů bude vybráno nejpozději do 31. července 2018. Záměrem organizátora je konat tuto akci pravidelně každým rokem.

Soutěžní pravidla

Základem je vlastní autorská tvorba a ochota vystoupit v daných termínech.

Organizátor vyžaduje od účastníků soutěže informaci o případném zastupování některou ochranou autorskou organizací, stručný přehled jejich dosavadní činnosti, včetně informace o vydaných nosičích nebo publikovaných dílech. Výběr zajistí tříčlenná porota.

Od 7. září bude zahájena série hudebních večerů začínajících českých písničkářů/písničkářek pod názvem „OFF AIR“. V sezóně 2018/2019 proběhne celkem 10 (honorovaných) koncertů na kterých vystoupí 12 interpretů.

Každý soutěžní večer zahraje interpret 6–8 vlastních písní, za každý večer mu připadá odměna 30% z vybraného vstupného (druhých 30% jde jeho „soupeři“ a 40% je pro Citadelu na pokrytí nákladů). Každý večer bude nahráván jak zvukově tak obrazově – užití těchto záznamů bude smluvně ošetřeno ve smlouvě s každým jednotlivým interpretem. Zvukový záznam všech vystoupení bude následně sloužit jako základ pro sestavení live CD pro vítěze OFF AIR.

 

Přihlášky a dotazy zasílejte na adresu produkce@studiocitadela.cz.

Pro další Informace navštivte webové stránky.

Pin It on Pinterest