Nová Open Mic scéna startuje na třináctce – v Praze 13, Nových Butovicích

Přijměte pozvání na premiéru otevřené folkové a písničkářské scény v sobotu 14. října 2017. Poprvé v Praze 13 – Nových Butovicích, stručně TRIFOT Open Mic na třináctce. Místem konání bude restaurace Trifot.

Zvláštním hostem premiéry bude Láďa Zítka, kytarista a hráč na foukací harmoniku. Kromě jeho muziky z krajin blues a folku jej můžete znát z příležitostného vystupování vedle známých jmen, jako například Vlasta Redl, Slávek Janoušek, Xindl X, Záviš, Míša Leicht, Vláďa Mišík nebo Jaroslav Samson Lenk. Dalším z pilířů programu je zkušené muzikantské duo Jenmy, které tvoří bývalí členové folkové kapely Kalypso Praha. Jejich produkce, to je hudba pro šestnáct strun – dvanáctistrunnou a basovou kytaru a školený zpěv Jiřího Filipa. Můžete je potkat na produkcích nejen v ulicích Prahy, Jindřišské věži a jiných atraktivních lokalitách metropole, ale také po kavárnách, klubech a festivalech v českých a moravských krajích. Na letošní Portě se jim podařilo postoupit do pražského finále.

Hudba je abstraktní záležitost a je až absurdní, jak lidé reagují na tu či onu písničku rozdílně. Absurdní, krásné a pro mě nesmírně motivující, a zároveň zavazující“, prozrazuje o sobě další z účastníků premiérového večera, kytarista, skladatel, textař a zpěvák Vilda Roubíček. První verše napsal už v 6. nebo 7. třídě základní školy, a byly to verše nadmíru zábavné především pro spolužáky. Na střední škole sepsal pro vánoční koncert první šlágr o profesorech a pochopitelně vyzdvihl všechny jejich kladné stránky. Studenti křičeli smíchy a každý z profesorů se poznal. Snaží se psát pozitivní písničky, které posluchači něco řeknou. Kromě kytary je velmi dobrý hráč na foukací harmoniku a často doprovází jiné muzikanty. Jeho domovskou kapelou je band zvaný Přestavník.

Scéna Open Mic na Třináctce je jedna z mála, která disponuje klavírem a dramaturgii večera tak osvěží půvabné baladické písně a velmi sympatický hlas Veniky Hartlyn. Venika získávala první zkušenosti ve hře na piano, zpěvu i v první kapele v okolí Olomouce a Holešova. Její doménou je přiměřená improvizace, kterou vstřebávala z produkce oblíbené kapely Hanson. Velkými vzory pro ni jsou Sarah McLachlan a Joni Mitchell. Vlastní skladby píše už 7 let. Vyhledává klubové recitály, ale několikrát zpívala i v doprovodu kapely, která klavírním baladám dodala nový rozměr.

Tomáš Vilím z Prahy je písničkář, se kterým se musíte teprve seznámit. Tvrdí o sobě, že po 30 letech dostal kromě nové kytary i druhou pubertu. Publikum jej zná z Open Mic scény U Božího mlýna, z letního OPEN air speciálu infolk.cz na Vyšehradě nebo z Orfestu v Odolene Vodě. Program večera obohatí Jiří Šámal, v pražských kruzích již velmi známý hráč na hang drum. Veřejně začal vystupovat v roce 2012 jako busker, byl hostem řady festivalů, akcí formátu Open Mic, vernisáží a autorských čtení. Jeho repertoár je velmi široký, sahá od původních skladeb po písně vycházející z lidové kultury Čech a Moravy. Jiří také produkuje a pořádá ETNO večery v pražské galerii Art Space.

V rámci večera uslyšíte také folkového textaře a skladatele Slávka Maděru, který je zároveň zakladatelem a organizátorem této nové Open Mic scény na třináctce. Partnery jsou infolk.cz, dále STOP – zpravodaj městské části Praha 13 a restaurace TRIFOT. Rezervujte si místo a přijďte si vychutnat večer českých písničkářů.

14.10.2017 | 18:00 | Restaurace Trifot, Praha 13, Nové Butovice | Více informací

 

Pin It on Pinterest