Akustický festival písničkářů – OPEN air Vyšehrad 2017

Hledáte-li hudební festival bez davů, astronomického vstupného a ohlušujících decibelů, vypravte se třetí srpnový čtvrtek do parku pražského Vyšehradu, kde se uskuteční již čtvrtý ročník festivalu OPEN air písničkářů. Od 18 hodin do setmění si můžete vychutnat autorskou tvorbu téměř dvaceti vystupujících, začátečníků i profesionálů. Pořádající volné sdružení infolk.cz festivalem navazuje na pravidelné večery OPEN-MIC.cz, rozvíjející silnou tradici českého písničkářství. 

Zajímavostí je vystoupení muzikantů v akustické formě, bez použití zvukové aparatury. Každý z přihlášených vystupujících zahraje 3 písně, čímž večer získává na pestrosti a dynamice. Nadto může svou tvorbu představit každý, kdo přijde. Jedním z cílů minimalistického a neformálního festivalu je otevřít kulturní prostor veřejnosti pro nevšední setkání a kontakt. Festival se koná na zelené louce a najdete zde jen to, co sami přinesete.

Letos počtvrté

První ročník letního festivalu na Vyšehradě se konal 31.7.2014. Atmosféru z roku 2015 můžete nasát ze skvělých momentek Jiřího Šámala. V loňském roce proběhl festival ve spřízněné kavárně Dadap a letos se opět vrací na Vyšehrad. Každoročně se na jevišti vystřídalo okolo dvaceti vystupujících, program pokračoval ještě po setmění. Svěží formát krátkých bloků přináší jedinečné okamžiky uměleckých kontrastů, obratů a přihrávek. Třebaže každý vystupující má prostor pro tři písně, přijíždějí zahrát hudebníci z celé České republiky. Uslyšíte tvorbu začátečníků, kteří vás mnohdy uhranou velikým talentem a strhujícím vystupováním. Spatříte ale také hvězdné osobnosti současné hudební scény, kultovní legendy undergroundu či popu.

Letní festival je spojen se scénou Open Mic

Večery OPEN-MIC.cz jsou organizovány volným sdružením infolk.cz. Od ledna 2013 jich proběhlo již více než 50 a vystoupilo zde okolo 200 písničkářů, básníků, spisovatelů, kejklířů a dalších performerů. Od září do června se stabilně každý druhý čtvrtek v měsíci konají večery OPEN-MIC.cz v kavárně U Božího mlýna v Praze 2. Příležitostně se stávají místem konání i jiné prostory, v historii to byl například dnes již neexistující Klub filmařů, známý klub Sběrné suroviny v Krymské nebo hudební kavárna Dadap. Za jeden večer zde můžete zažít vystoupení klidně tucet českých i zahraničních písničkářů, ale i hudebních skupin, Stand Up nebo třeba žonglérů.

 

Akustické hraní funguje skvěle

OPEN air na Vyšehradě nabízí nevšední formát – hraní bez zvukové aparatury. Je to záměr, jehož smyslem je podtrhnout sílu autentického umění písničkářů a nalézat pro tento druh umění nové formy a prostředí intimity. Kvalita není v elektronice nebo v médiích, jedinečnost je založena na živém, bezprostředním a bezbariérovém hudebním a lidském setkání. Akustická forma je zároveň silnou výzvou pro kvalitu posluchače.

Vychutnejte si neobvyklou zkušenost akustického koncertu pod širým nebem. Malý nekomerční festival jako svátek autorské tvorby, která nejlépe vyznívá v tichém prostředí a váží si vnímavého publika. Darujte si odpočinkový dárek pro radost, pestrý bezbariérový koncert, oživení veřejného prostoru. Objevte a tvořte živou kulturu.

Letní OPEN air Vyšehrad | Čtvrtek 17.8.2017 | 18:00 | Více informací: infolk.cz/open

 

 

 

Pin It on Pinterest