Czech Music Crossroads 2017 nabídne odborné workshopy pro hudebníky všech žánrů

Chystáte se do studia nebo na showcase a nevíte, co vás čeká? Rádi byste zlepšili svou prezentaci nebo zapojili do tvorby nové technologie? Czech Music Crossroads poradí jak na to. Hudební konference a přehlídka se letos rozšiřuje o pestrou nabídku workshopů pod vedením mezinárodních hudebních profesionálů. Účastníci si také mohou domluvit osobní setkání s mentory. Vítání jsou hudebníci, manažeři i nadšenci napříč hudebními žánry.

 Čtvrtý ročník Czech Music Crossroads, který proběhne v unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic 17.-18. července 2017, připravuje pro účastníky nabitý program složený z panelových diskuzí, networkingových setkání s mezinárodními hudebními experty, koncertní přehlídku vybraných kapel z České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska a sedm různorodých workshopů, které pomohou odpovědět hudebníkům na otázky jak pracovat v nahrávacím  studiu, s promo materiály, agenturami, vlastním hudebním příběhem nebo jak se dostat na zahraniční festivaly a showcase. Velký zájem bývá tzv. speed-dating, během kterých poskytují vybraní profesionálové osobní konzultace i doporučení.

“Ačkoliv je naše koncertní přehlídka stylově vymezena, konference a workshopy jsou připravovány nadžánrově, což dokazuje i složení jejich hostů. Naše pozvání přijali například Milan Cimfe, Tomáš Neuwerth, Mary C, Bonus, ze zahraničí přijede ředitel Red Sea Jazz Festivalu Dubi Lenz, ředitel Tel Aviv Jazz Festivalu Barak Weiss, organizátoři The World Music Expo (Womex), zástupci Czech Music Office a mnozí další.   Natáčení, produkce, granty, orientace v mediálním prostoru nebo práce s novými technologiemi, to vše jsou témata, která rezonují napříč scénou. Věříme, že si v programu každý vybere,” říká ředitelka Czech Music Crossroads Petra Hradilová.

Na místě bude zajištěno tlumočení, k dispozici je také ubytování za příznivé ceny. Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme včasnou rezervaci za zvýhodněnou cenu. Registrace na Czech Music Crossroads pro odborníky, hudebníky i veřejnost je již spuštěna na webu www.crossroadsmusic.cz.

Showcase Czech Music Crossroads pokračuje ve svém úsilí prezentovat kvalitní a přesahovou hudbu ze střední Evropy a znovu představí to nejlepší z world music, folku, jazzu a nové akustické hudby z oblasti centrální Evropy. Akce se zúčastní řada zahraničních osobností a odborníků, zastupujících prestižní festivaly, významná média a booking agentury. Chybět nebudou ani domácí organizátoři, publicisté a zástupci médií.

Role organizátora se opět ujal festival Colours of Ostrava s finanční podporou Ministerstva kultury, Statutárního města Ostravy a ve spolupráci s Moravskoslezským krajem.

 

Program workshopů

 

Pondělí 17. 7. 2017

10.00–11.00

Nahrávací studio: jak na to

Než vstoupíte do studia. Jak si počínat uvnitř. Nejčastější chyby hudebníků. Co se vyplatí vědět dopředu. Role producenta.

Workshop vedou:

 

11.30–12.30

Rychlá průprava pro kapely – část hudební

Jak se prezentovat před odborníky, jak vystavět program koncertu pro veřejnost, rozdíly mezi oběma koncepty. Jak vytvořit neopakovatelný zážitek – a co nesmíte udělat na podiu.

Workshop vede:

  • Barak Weiss (dramaturg a ředitel Tel Aviv Jazz Festivalu a izraelského International Music Showcase Festivalu, Izrael)

 

13.00–14.00

Jak se dostat na prestižní konferenci a přehlídku The World Music Expo – Womex a zahraniční festivaly

Workshop vedou:

  • Alex Walter (ředitel Womexu, Piranha Berlín, Německo)
  • Martyna Markowska (vedoucí hostitelské organizace pro Womex 2017, Katovice, Polsko)
  • Miriam Rossius (PR manažerka Rudolstadt Festivalu, Německo)
  • Dubi Lenz (ředitel Red Sea Jazz Festivalu, Izrael)
  • Mary C (Czeching, RadioWave)

 

15.30–16.30

Mediální strategie & networking

Workshop vedou:

  • Anna Mašátová (hudební publicistka, PR manažerka, Czech Music Crossroads) & hosté

 

Úterý 18. 7. 2017

10.00–11.00

PC, DAW a MIDI na živo

Jak využít nové technologie při koncertování

Workshop vedou:

11.30–12.30

Rychlá průprava pro kapely – část nehudební

Co je nutné udělat před showcase koncertem a co po něm, abyste dosáhli maximálního účinku. Co to je follow up, jak komunikovat s pořadateli a s médii.

Workshop vede:

  • Barak Weiss (dramaturg a ředitel Tel Aviv Jazz Festivalu a izraelského International Music Showcase Festivalu, Izrael)

 

13.00–14.00

Granty a podpora zahraničních výjezdů

Více o programech na podporu hudebníků a mobilitách Kreativní Evropa a IDU–InfoPoint. Informace o možnostech zahraniční rezidence a o nově vzniklé proexportní kanceláře Czech Music Office.

Workshop vedou:

 

Pin It on Pinterest