Paul Batto – světový jazz & blues na Chodovské tvrzi

Paul Batto, to je jazz a blues, jak se patří. Repertoár slovinského jazz-bluesového zpěváka, kytaristy a skladatele tvoří nejen tradiční nadčasová bluesová a gospelová “klasika” ale i jazzové standardy Duka Ellingtona, George Gershwina nebo Harolda Arlena. Stejně tak mu není cizí swing v středním tempu, který kombinuje s bluesovo – gospelovými písněmi. Battoovo osobité pojetí zaručuje vždy velký zážitek.

Ze Slovinska do Evropy

Paul Batto jr. se narodil v roce 1967 v Lublani. Svou hudební cestu začal zpíváním gospelu. V roce 1987 odešel z rodného Slovinska, usadil se ve Švýcarsku a deset let zpíval s americkou gospelovou skupinou ABC. V roce 1994 založil kapelu Riverside Blues Band, se kterou hrál nádherně čisté akustické blues. S touto kapelou natočil 3 CD. Od konce devadesátých let intenzivně koncertuje po celé Evropě. Vystupuje jak sólově, v Česku většinou v duu s pianistou Ondrou Křížem, hostuje s jazzovými trii a swingovými orchestry.

Od roku 2009 odehrál více jak 900 koncertů ve 14 zemích. Natočil několik autorských desek, poslední z nich je kritikou uznávaná Lonesome Road z roku 2014.

Ondřej Kříž je jazzový klavírista a varhaník ze Soběslavi, absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze.

Vstupné: 150/ 100 Kč. Po předložení vstupenky na tuto akci je vstup do galerie automaticky zdarma (platí pouze v den konání akce a během otevíracích hodin galerie).

Informace na webu Chodovské tvrze.

 

Pin It on Pinterest